Euro Tramp - Travel Agency

Wycieczki po Dubaju, Abu Dhabi

Written by
Published in Atrakcje Dubaju
Tagged under
Read 2504

Dubai Frame

29
Dec 2018

Dubai Frame

Jedna z nowszych atrakcji Dubaju zlokalizowana w Parku Zabeel. Ze względu na swoje położenie, jak gdyby rozdziela starą i nową część Dubaju.

Gigantyczna ramka o wymiarach 150 x 93 metry jest muzeum, punktem widokowym i multimedialną atrakcją. Po wejściu mamy okazję zapoznać się z tradycyjnymy elemantami kultury emirackiej. Zobaczyć jak wyglądał tradycyjny dom, czy targowisko. Na dużych ekranach wyświetlany jest film z historycznymi zdjęciami, który pokazuje port lotniczy w początkach jego działalności, wieżę zegarową Deira Creek czy port. To daje wyobrażenie jak wielkie skok cywilizacyjny dokonał Dubaj i emiraty w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat.

Przeszklona winda zabiera gości na taras widokowy, z którego rozpościerają się ładne widoki na starą cześć miasta (Bur Dubai, Karama, Deira) oraz nową część Dubaju z wieżowcami Sheikh Zayed Road i Burj Khalifa. Na górze możemy sobie zrobić zdjęcie (to be framed), odszukać poszczególne budynki miasta na interaktywnych ekranach. Największą atrakcją jest jednak przeszklona podłoga. Nie wszyscy chcą się po niej przejść bojąc się wysokości. To bardzo ekscytujące stanąć na wysokości 150 metrów nad ziemią i móc widzieć jak mali są ludzie czy fontanny u podnóża ramki. Można też skorzystać z małej kawiarni, która serwuje ciastka i napoje.

Zobacz krótki film o Dubai Frame

 

 

Po zjeździe na dół możemy zobaczyć imponującą trójwymiarową artystyczną wizję Dubaju w 2050 roku. Przedstawiona została w bardzo ciekawy sposób nowoczesna komunikacja, opieka zdrowotna czy nawet aspiracje podboju kosmosu.

Przydatne informacje

W ciągu weekendu są długie kolejki (czwartek do soboty). Najlepiej wybrać się od niedzieli do środy. Warto kupić bilety online, aby uniknąć stanie w długiej kolejce.

Godziny otwarcia:

9:00 - 21:00

Cennik biletów:

  • dorośli - 52.50 AED
  • dzieci (3-12 lat) - 21 AED
  • dzieci poniżej 3 lat - wstęp bezpłatny

(stan na dzień 31 grudnia 2018)

Dubai Frame - Gigantyczna Ramka

More in this category: Burj Khalifa »
Jesteś tutaj: Home Dubaj Atrakcje Co trzeba zobaczyć Dubai Frame