Euro Tramp - Travel Agency

Wycieczki po Dubaju, Abu Dhabi

Written by
Published in Atrakcje Dubaju
Tagged under
Read 2296

Burj Al Arab

29
Dec 2018

Burj Al Arab

Jeden z najbardziej luksusowych hoteli na świecie.

 Hotel został otwarty pod koniec 1999 roku. Charakterystyczna sylwetka żagla jest widoczna z bardzo dużej odległości z wielu miejsc w Dubaju.
Został zbudowany na sztucznie uformowanej wyspie w kształcie trójkąta. Hotel ma wysokość 321 metrów i oferuje wspaniełe panoramiczne widoki na Zatokę Perską.
Jest zarządzany przez Jumeirah Hotels & Resorts. Ze względu na swoją wyjątkowość i prestiż jest atrakcyjny dla wszelkiego rodzaju gwiazd show businessu, sportowców i innch.
Złote wnętrza, luksusowe apartamenty, najlepsze przysmaki - długa lista superlatywów Burj Al Arab się nie kończy. Mimo, że oficjalna kategoryzacja hoteli obejmuje pięć gwiazdek, ze względów marketingowych promuje się informację, że hotel Burj Al Arab ma siedem gwiazdek.

W hotelu są jedynie suity i do obsługi gości w każdej z nich jest kilkanście osób, aby zapewnić maksymalnie luksusowy pobyt.

Nie wszystkich oczywiście stać na wykupienie nocy w Burj Al Arab, ale już lunch czy obiadokolacja są w zasięgu i można na własne oczy obejrzeć ten wyjątkowy budynek. Nie ma możliwości wejścia do hotelu bez rezerwacji. Większość turysów zadowala się zdjęciami na plaży Jumeirah z widokiem na hotel Burj Al Arab.

Jesteś tutaj: Home Dubaj Atrakcje Co trzeba zobaczyć Burj Al Arab